Środa, 2021-05-19

Jesteś tutaj: Start / Dla rodziców

kółko

DRODZY RODZICE!

W przedszkolu wywieszone są kartki z podglądami zdjęć z sesji fotograficznej. Koszt zdjęcia wynosi 12 zł. Każda kolejna odbitka to 2 zł. Zamówienia przyjmowane są do 27 maja.

Jeśli chcą Państwo złożyć zamówienie, prosimy o włożenie odliczonej kwoty do koperty oraz o opisanie koperty:
- imię i nazwisko dziecka,
- numer zdjęcia,
- ilość zamówionych zdjęć.

Opisaną kopertę wraz z odliczoną kwotą prosimy przekazać nauczycielkom grup najpóźniej 27 maja rano.

INFORMUJĘ, ŻE LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH

DO ZESPOŁU PRZEDSZKOLI
BĘDZIE DOSTĘPNA DO WGLĄDU
W BUDYNKU PRZEDSZKOLA NR 2
PRZY ULICY MŁYŃSKIEJ 2B

W PONIEDZIAŁEK 12 KWIETNIA OD GODZINY 13.00.

PRZYPOMINAM, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM REKRUTACJI RODZICÓW DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH (NOWOPRZYJĘTYCH) OBOWIĄZUJE POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA PRZEZ SYSTEM INTERNETOWY „NABÓR”
W TERMINIE OD 13 DO 19 KWIETNIA 2021 R.

MAŁGORZATA PAWLIK – DYREKTOR ZESPOŁU PRZEDSZKOLI

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZICÓW

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna

w Obornikach

60-600 Oborniki ul. Mickiewicza 4

Tel 61 2960439

Strona internetowa poradni: pppoborniki.pl

E mail: poradnia.oborniki@wp.pl

Bezpłatna infolinia z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej

tel. 800 080 222

Jak rozmawiać z dziećmi o pandemii

W tym trudnym czasie dzieci potrzebują wsparcia i rozmowy z rodzicami. Odczuwają lęk, bezradność i trudności związane z brakiem kontaktu z rówieśnikami.

Dlatego tak ważna jest rozmowa w prosty i przystępny sposób o zagrożeniu, objawach i przebiegu choroby a także uświadomienie możliwości wpływu za pomocą konkretnych działań zapewniających bezpieczeństwo: mycie rąk, niedotykanie twarzy, przestrzeganie zasady dystansu i pozostawanie w domu.

Warto rozmawiać z dziećmi o wyrażaniu i odczuwaniu emocji,  okazywaniu zrozumienia smutku i złości, niepokoju.

Dzieci potrzebują nowego, ale stałego rozkładu dnia z uwzględnieniem czasu na zdalne nauczanie, rozrywkę i odpoczynek. Taki rozkład zajęć najlepiej uzgodnić drogą negocjacji z dziećmi i zapisać.

Sprawdzaj, z jakimi wiadomościami o epidemii ma kontakt Twoje dziecko. Rozmawiaj o faktach i mitach powołując się na wiarygodne informacje.

Kontroluj czas spędzany na telefonie i komputerze i proponuj alternatywne zajęcia i rozrywki.

Pamiętaj także o tym, by zadbać o swoje samopoczucie i możliwy komfort spędzania większej ilości czasu w domu. Twój dobry nastrój i samopoczucie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa twojemu dziecku.

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramami czynności rekrutacyjnych do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022 - dostępne w zakładce "Rekrutacja 2021/2022".

SZANOWNI RODZICE!

W ZWIĄZKU Z BARDZO SZYBKO ROSNĄCĄ W CAŁYM KRAJU ORAZ W NASZEJ GMINIE LICZBĄ ZACHOROWAŃ NA COVID – 19, ZE WZGLĘDU NA ZACHOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA BARDZO PROSZĘ, BY DO PRZEDSZKOLA PRZYPROWADZAĆ TYLKO DZIECI ZDROWE.

PROSZĘ, ABY DZIECI Z TEMPERATURĄ POWYŻEJ 37°C, Z KASZLEM, DUSZNOŚCIAMI, KATAREM, BIEGUNKĄ, BÓLEM GŁOWY ORAZ INNYMI NIEPOKOJĄCYMI OBJAWAMI CHOROBOWYMI NIE PRZYCHODZIŁY DO PRZEDSZKOLA.

Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA WYROZUMIAŁOŚĆ!

MAŁGORZATA PAWLIK

- DYREKTOR ZESPOŁU PRZEDSZKOLI

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do zapoznania się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID-19. Procedury znajdują się w plikach do pobrania w zakładce "Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w ZP w związku z występowaniem COVID".

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 nie będzie możliwości skorzystania z ubezpieczenia grupowego dzieci. W związku z powyższym prosimy o ubezpieczenie w indywidualnym zakresie.

por

korona

mycie

Szanowni Państwo!

Zgodnie z regulaminem placówki  Rodzice  (opiekunowie prawni) zobowiązani są do przestrzegania wskazanego przez siebie w porozumieniach czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

Przebywanie dzieci w placówce poza zadeklarowanymi godzinami będzie skutkować naliczeniem dodatkowych opłat, przyprowadzanie i odbieranie dzieci jest monitorowane przez nauczycielki grup i zgłaszane w biurze placówki.

Wcześniejszy odbiór dziecka w jednym dniu nie daje możliwości odbioru dziecka w inny dzień w godzinach późniejszych niż deklarowane w umowie.

Prosimy o przestrzeganie zadeklarowanych godzin lub zapraszamy do biura w celu podpisania aneksu umowy dotyczącego zmian liczby godzin pobytu dziecka w placówce.

Dyrektor Zespołu Przedszkoli

Małgorzata Pawlik

SZANOWNI RODZICE!

ZE WZGLĘDU NA ZACHOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA BARDZO PROSZĘ , BY DO PRZEDSZKOLA PRZYPROWADZAĆ TYLKO DZIECI ZDROWE.

Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA WYROZUMIAŁOŚĆ!

MAŁGORZATA PAWLIK

- DYREKTOR ZESPOŁU