Środa, 2021-05-19

Imieniny: Celestyny, Iwony

Jesteś tutaj: Start / O przedszkolu

O przedszkolu

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do naszego przedszkola. Proponujemy Państwu miejsce, w którym dziecko jest najważniejszą osobą. Nasze przedszkole to placówka z pięknymi tradycjami, która wychowała kilka pokoleń. To kameralna, dwuoddziałowa placówka, w której panuje ciepła, rodzinna atmosfera, sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Każda sala zaopatrzona jest w bogaty i różnorodny zestaw nowoczesnych zabawek, gier, przyborów, pomocy dydaktycznych dostosowanych do wieku dzieci z poszczególnych grup. Przy budynku posiadamy plac przeznaczony do ćwiczeń i zabaw dla dzieci, wyposażony w atrakcyjne urządzenia do zabawy. Zapewniamy wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój dzieciom, z których każde traktujemy podmiotowo i indywidualnie. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesów i radzenia sobie z porażkami. Wspomagamy i ukierunkowujemy rozwój dziecka zgodnie z jego możliwościami i potencjałem. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Opiekę nad dziećmi sprawuje kompetentna kadra nauczycielska, stale podnosząca swoje kwalifikacje oraz życzliwi pracownicy.

Przedszkole jest czynne od 6.00 do 16.00.

PRZEDSZKOLE NR 5 „KOLOROWE NUTKI” W OBORNIKACH

- KARTKA Z KRONIKI

W latach osiemdziesiątych XX wieku ze względu na wyż demograficzny w mieście powstała nagląca potrzeba budowy nowego przedszkola. Władze miejskie w roku 1980 podjęły więc taką inicjatywę.

W sierpniu 1982 r. na osiedlu przy ulicy Młyńskiej powstało dwuoddziałowe Przedszkole Nr 5, do którego od 1. września zaczęło uczęszczać 60. dzieci. Dyrektorem przedszkola została wówczas Pani Krystyna Kizior.

8 czerwca 1985 roku miała miejsce uroczystość nadania przedszkolu nazwy: „Kolorowe Nutki” i od tej chwili kroczymy naprzód, z muzyką po bogate przeżycia i pełną dojrzałość naszych dzieci.

Pani Krystyna Kizior w roku 1992 przeszła na emeryturę, a jej obowiązki przejęła Małgorzata Pawlik, która funkcję dyrektora przedszkola pełni do chwili obecnej.

Od 1 października 2014 r. wraz z Przedszkolem Nr 2 należymy do Zespołu Przedszkoli.